Pozycje od 1 do 1 z 1

Wątek: Informacje OEM pod Win XP

Igor
    Niezarejestrowany

Spolszczenie Informacje OEM pod Win XP

Jak mogę zmienić lub dodać OEM logo i informację na moim komputerze?

Bardzo prosto!

Domyślnie karta Ogólne (kliknij prawym przyciskiem myszy Mój komputer, lub kliknij dwukrotnie ikonę System w Panelu sterowania lub naciśnij klawisz Y + BREAK (na klawiaturze) zawiera informacje na temat wersji Windows, procesora, pamięci i tożsamość zarejestrowanego użytkownika.

Elementy opcjonalne obejmują producenta i model, mały obrazek i przycisk do osobnej strony informacji wsparcia.

Informacje nie są przechowywane w rejestrze, ale w starym stylu, w pliku INI, który może być tworzony w dowolnym edytorze tekstu, np. w Notatniku.

Ten plik może mieć dwie sekcje:

Pierwsza część ma nagłówek sekcji o nazwie [General], oraz w ramach tej sekcji - dwie pozycje:

Kod:
    Producent = <tekst>

Model = <tekst>
    W rozdziale drugim zatytułowanym [Support Information], (który jest opcjonalny), ale jeśli jest obecny, dodaje przycisk z tą etykietą do strony.

Wpisy po tej pozycji powinny być w następującej postaci:

Kod:
    Line1 = <text>
    Line2 = <text>
    Line3 = <text>
    i tak dalej. Ograniczenie liczby i długości linii wydaje się być ograniczona tylko przez 64 KB ogólnego limitu plików INI.

Plik należy zapisać w % systemroot% \ system folderu (dla komputerów Windows 98/ME) lub % systemroot% \ system32 folderu (na W2K/XP/2003 komputerów), jako oeminfo.ini
    Inaczej mówiąc należy zapisać w folderze windows (dla Wn98/Me) i folderze windows\system32 (dla Win XP)

Obraz musi być w formacie *.bmp, ilość kolorów - 256.

Microsoft wskazuje, że wielkość bitmapy powinna wynosić 96 pikseli kwadratowych, jeżeli ustawimy na małe czcionki w ustawieniach wyświetlania własności lub 120 kwadrat z dużymi czcionkami.

Z moich (i nie tylko, jak widać po programie) doświadczeń wiem że, maksymalny rozmiar grafiki to 180 X 114 pikseli.

Plik należy zapisać w folderze systemowym % systemroot% \ (dla komputerów Windows 98/ME) lub % systemroot% \ system32 folderu (na W2K/XP/2003 komputerów), jako oemlogo.bmp

Żaden inny wpis w pliku. INI nie jest wymagany, ale musi on istnieć w sekcji [General], aby bitmapa była widoczna w Właściwości: Ekran.

Bez ponownego uruchamiania, nie uzyska się pożądanego efektu. Naciśnij Y + BREAK i przekonaj się sam.

Oto przykład, przy użyciu tego pliku oeminfo.ini:

Kod:
    [Support Information]

Line1=Microsoft tel. hot-line 022-8659966 i 022-8659933
    Line2=Mój numer identyfikacyjny 12345
    Line3=Zarejestrowany dla Bagi
    Line4=ul. Obrońców Helu 13 Wa-wa tel. 48667234568
    Line5=(brak wpisu spowoduje wyświetlenie odstępu)
    Line6=Komórka do Dominika 602123450
    Line7=Komórka do Nataszy   606717345

[general]

Manufacturer=Accer
    Model=Najnowszy
    W poszczególnych liniach możesz pisać co Ci się rzewnie podoba.

Aby uprościć sobie życie pewien programista wymyślił sobie malutki programik OEM Logo Changer,

który ja pozwoliłem sobie zlokalizować (jest to wersja 1.3b).

Działanie jego jest bardzo proste. Umieszczamy go w obojętnie jakim folderze i uruchamiamy.

Nie dokonuje on żadnych zmian w rejestrze, tylko tworzy plik oeminfo.ini i wgrywa oemlogo.bmp do głównego katalogu.

Musimy tylko przygotować obrazek za pomocą edytora grafiki (np.: Paint) w maksymalnym rozmiarze 180X114 pikseli i zapisać go.

Następnie otwieramy program, klikamy na Szukaj logo i wskazujemy na ścieżkę dostępu.

I oto mamy efekt naszych poszukiwań:

Następnie otwieramy menu Info i dokonujemy wpisów:

Zapisujemy wszystko, zapisujemy logo i możemy się cieszyć dodatkowymi wpisami i grafiką np.: własnym zdjęciem.

Jeśli tych wpisów chcemy mieć więcej to niestety, ale musimy wyedytować plik oeminfo.ini i ręcznie uzupełnić pozostałe linie względnie dopisać nowe pamiętając o zasadzie, że plik nie może przekraczać 64 KB.

Życzę miłej zabawy

W załączniku znajduje się spolszczona wersja programu OEM Logo Changer 1.3

Wątki pokrewne:
    Załączone pliki Załączone pliki

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie jest 1 użytkownik(ów) przeglądający(ch) ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) i 1 gości)

Tagi w tym wątku

Bookmarks

Reguły pisania postów