Pozycje od 1 do 8 z 8

Wątek: dubluje maile, gubi katalogi

Użytkownik Avatar robert80wawa
    Data rejestracji
    6-01-2011
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 0 razy w 0 postach
    Programy i spolszczenia
    2
    Wysłane pliki
    0
    Siła reputacji
    55

dubluje maile, gubi katalogi

Po kilku latach używania nagle IncrediMail 2.0 zaczął dublować maile, zostawiłem kompa na weekend włączonego - niech sobie ciągnie, ale okazało się że dysk się kończy ponieważ poczta na IncrediMail zajmuje 40GB, zmieniłem więc lokalizację data folderu na większą partycję, przerzucił sobie ta 40GB na drugą partycję ale ściąga znów wszystko od nowa z serwera, dodatkowo w Incredi zniknęły katalogi, wyczytałem wcześniej na forum aby skasować pliki "Z folderu Message Store wszystkie pliki które mają rozszerzenia *.bak i *.msg" niestety nadal pobiera kilkaset tysięcy maili z serwera obawiam się, że przez to zaraz będzie ważył 80GB, jest jakieś rozwiązanie problemu?

Wątki pokrewne:

Administrator Avatar Marek
    Data rejestracji
    4-07-2005
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 21 razy w 21 postach
    Pozycje blogu
    6
    Programy i spolszczenia
    10
    Wysłane pliki
    53
    Siła reputacji
    10

Pomoc

Proponuję wykonać kopię zapasową aktualnego folderu magazynu i całkowitą deinstalację IncrediMail wraz z danymi. Przed wykonaniem kopii zapasowej proszę uporządkować maile usuwając zbędne pozycje.
    Opis deinstalacji programu umieściłem we wątku Naprawa programu IncrediMail. Po deinstalacji i restarcie komputera proszę ponownie zainstalować program.

Marek

Proszę nie przysyłać zapytań na PW lub mailem. Do tego służy forum.  

Błąd jest przywilejem filozofów,
    tylko głupcy nie mylą się nigdy.
    Sokrates

Data rejestracji
    6-01-2011
    Podziękowania
    0
    Programy i spolszczenia
    2
    Wysłane pliki
    0
    Siła reputacji
    55
    Jednak, nie zwróciłem dokładnie uwagi na to, iż po przeniesienie na drugą partycje na dysku jest wszystko w katalogach 40GB natomiast w incredi nie ma ani katalogów ani maili, pobiera wszystko od nowa, więc nie mogę wykonać kopii z IncrediMail, jest jakaś możliwość odtworzenia archiwum z plików .imm?

Data rejestracji
    4-07-2005
    Podziękowania
    0
    Pozycje blogu
    6
    Programy i spolszczenia
    10
    Wysłane pliki
    53
    Siła reputacji
    10
    Archiwum nie można utworzyć z plików *.imm. Wiadomości muszą być widoczne w programie.
    Należy zaimportować wiadomości do programu IncrediMail z folderu magazynu wybierając z menu Plik -> Import i eksport -> Importuj wiadomości. Następnie należy wskazać położenie folderu magazynu - najlepiej tego przed przenoszeniem.
    Po zaimportowaniu wiadomości można utworzyć archiwum.

Marek

Sokrates

Data rejestracji
    6-01-2011
    Podziękowania
    0
    Programy i spolszczenia
    2
    Wysłane pliki
    0
    Siła reputacji
    55
    Więc wiem gdzie popełniłem błąd zamiast:"Należy zaimportować wiadomości do programu IncrediMail z folderu magazynu wybierając z menu Plik -> Import i eksport -> Importuj wiadomości. Następnie należy wskazać położenie folderu magazynu - najlepiej tego przed przenoszeniem." Ja normalnie w programie zmieniłem lokalizację archiwum i wszystko wyglądało dobrze gdy incredi przerzucał 20gb na drugą partycję, jednak wiadomości archiwalne nie pojawiły się w programie Incredi mimo, że fizycznie przeniósł zawartość na większą partycje. Przez ostatni tydzień pobierał sobie wiadomości z serwerów i prawie jest dobrze, są dwa kłopoty: 1. Nie mam wiadomości wysłanych poprzez IncrediMail, mimo, iż w plikach przeniesionych do nowego archiwum jest plik "Sent Items.imm" i waży on 500MB, 2.Mam 6 adresów mailowych podpiętych do IncrediMail i pobrał on prawie całą pocztę z serwerów, pobiera też pojawiające się nowe wiadomości, ale cały czas nadal próbuje z 3 adresów email pobrać jakieś wiadomości z jednego 3 wiadomości, z drugiego 6wiadomości i z trzeciego 18 wiadomości. Trzy pozostałe maile nie mają kłopotów - pobrały wszystko.
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemów.

Data rejestracji
    4-07-2005
    Podziękowania
    0
    Pozycje blogu
    6
    Programy i spolszczenia
    10
    Wysłane pliki
    53
    Siła reputacji
    10
    Cytat Napisane przez robert80wawa Pokaż wiadomość
    1. Nie mam wiadomości wysłanych poprzez IncrediMail, mimo, iż w plikach przeniesionych do nowego archiwum jest plik "Sent Items.imm" i waży on 500MB,
    Niestety nie wiem jak przywrócić te wiadomości. Wygląda na to że w dalszym ciągu znajdują się na dysku, ale zostały oznaczone jako usunięte.
    Proponuję zajrzeć na forum firmy IncrediMail http://forums.incredimail.com/

Można także skorzystać z programu IncrediBackup i ponownie spróbować wykonać kopię zapasową danych, a następnie je przywrócić do nowej instalacji IncrediMail.

Cytat Napisane przez robert80wawa Pokaż wiadomość
    Mam 6 adresów mailowych podpiętych do IncrediMail i pobrał on prawie całą pocztę z serwerów, pobiera też pojawiające się nowe wiadomości, ale cały czas nadal próbuje z 3 adresów email pobrać jakieś wiadomości z jednego 3 wiadomości, z drugiego 6wiadomości i z trzeciego 18 wiadomości. Trzy pozostałe maile nie mają kłopotów - pobrały wszystko.
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemów.
    W tym przypadku radzę zalogować się na skrzynki które sprawiają problemy bezpośrednio ze strony www i sprawdzić te wiadomości, a następnie opróżnić te skrzynki.

Marek

Sokrates

Data rejestracji
    6-01-2011
    Podziękowania
    0
    Programy i spolszczenia
    2
    Wysłane pliki
    0
    Siła reputacji
    55
    niestety nie udało się odzyskać wiadomości z pliku, znalazłam program ale niestety darmowy pobiera tylko 10 wiadomości a aby pobrać wszystko trzeba zapłacić ok 150$ za drogo jak na jednorazowe skorzystanie z programu. Mam teraz nadal sytuację, cały czas próbuje z 3 adresów email pobrać jakieś wiadomości z jednego 3 wiadomości, z drugiego 6 wiadomości i z trzeciego 18 wiadomości. Nie rozumiem porady Marka :"W tym przypadku radzę zalogować się na skrzynki które sprawiają problemy bezpośrednio ze strony www i sprawdzić te wiadomości" na stronie www nie widzę co incredi pobrał, a co nie zostało pobrane, Nie mogę też pozwolić sobie na utratę całego archiwum wiadomości kierując się radą "a następnie opróżnić te skrzynki." Jest jakieś inne rozwiązanie aby chociaż, przestał spowalniać mi komputer kiedy IncrediMail próbuje pobierać wiadomości których nie może pobrać. Nie mogę też zrobić "Można także skorzystać z programu IncrediBackup i ponownie spróbować wykonać kopię zapasową danych, a następnie je przywrócić do nowej instalacji IncrediMail." ponieważ w opisie programu jest napisane, że nie współpracuje on z windows 7 64bit a niestety taki mam system I co z tym zrobić?

Data rejestracji
    4-07-2005
    Podziękowania
    0
    Pozycje blogu
    6
    Programy i spolszczenia
    10
    Wysłane pliki
    53
    Siła reputacji
    10
    Przy archiwum wiadomości o rozmiarze około 40 GB błędy będą występowały, a sam program będzie bardzo mocno obciążał system. Ja nigdy nie archiwizowałem tyle poczty. Staram się minimalizować rozmiary poczty usuwając na bieżąco niepotrzebną i przestarzałą pocztę.
    Radzę przejrzeć na serwerze poczty wszystkie te wiadomości i usunąć wszystkie śmieci.

Marek

Sokrates

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie jest 1 użytkownik(ów) przeglądający(ch) ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) i 1 gości)

Tagi w tym wątku

Bookmarks

Reguły pisania postów