Pozycje od 1 do 1 z 1

Wątek: ACDSee 8 PL - integracja z zewnętrznymi edytorami

Administrator Avatar Marek
    Data rejestracji
    4-07-2005
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 21 razy w 21 postach
    Pozycje blogu
    6
    Programy i spolszczenia
    10
    Wysłane pliki
    53
    Siła reputacji
    10

ACDSee 8 PL - integracja z zewnętrznymi edytorami

Integracja ACDSee 8 z zewnętrznymi edytorami

Program ACDSee 8 Photo Manager możemy zintegrować także ze swoim ulubionym edytorem grafiki. Po odpowiednim skonfigurowaniu przeglądarki ACDSee każdy obrazek lub animację możemy otworzyć do edycji w swoim ulubionym edytorze. By przygotować program do współpracy z zewnętrznym edytorem należy go odpowiednio skonfigurować.

Przejdź do menu Narzędzia i wybierz:

Otworzy się okienko dialogowe ustawień zewnętrznych edytorów:

Kliknij na przycisk Dodaj... i wskaż plik wykonywalny jakiegoś edytora grafiki lub animacji.

Ja wskazałem plik wykonywalny programu Paint Shop Pro 9. Następnie kliknij Otwórz

W okienku jakie się otworzy, możesz zdefiniować własną nazwę dodawanego edytora lub pozostawić jego oryginalną. Kliknij OK

Jak widać na powyższym zrzucie program Paint Shop Pro 9 został dodany do listy edytorów skojarzonych z ACDSee 8 Photo Manager. By można było wysyłać do edycji także animowane gify, warto jeszcze dodać do listy zintegrowanych edytorów jakiś edytor animacji. Ja dodałem do listy program Animation Shop. Po dodaniu wszystkich swoich ulubionych edytorów możemy także ustawić edytor domyślny. Standardowo jest to edytor ACDSee, a więc gdy wybierzemy z Panelu zadań przeglądarki pozycję Edycja obrazu, zostanie on otworzony w domyślnym edytorze. Będzie to edytor programu ACDSee. Jeśli ustawimy program Paint Shop Pro 9 jako edytor domyślny, po kliknięciu w Panelu zadań przeglądarki pozycji Edycja obrazu, zostanie on otworzony właśnie w tym edytorze.

By otworzyć zaznaczony w oknie przeglądarki obiekt w określonym edytorze grafiki lub animacji (a więc innym niż domyślny) przechodzimy do menu Narzędzia i wybieramy

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, a więc polecam zastosowanie go także i u Ciebie.

Program ACDSee 8 Photo Manager możesz pobrać tutaj:

Strona programu: ACDSystems

Spolszczenie jest dostępne tutaj

Edytowane przez Marek
    Czas edycji: 23-07-2010 o 12:17
    Marek

Proszę nie przysyłać zapytań na PW lub mailem. Do tego służy forum.  

Błąd jest przywilejem filozofów,
    tylko głupcy nie mylą się nigdy.
    Sokrates

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie jest 1 użytkownik(ów) przeglądający(ch) ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) i 1 gości)

Tagi w tym wątku

Bookmarks

Reguły pisania postów