Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pozycje od 1 do 10 z 11

Wątek: IM ID:5653088 i Microsoft Office Outlook 2007

jacek998
    Niezarejestrowany

IM ID:5653088 i Microsoft Office Outlook 2007

Mam problem z przekonwertowaniem danych z IM do Outlooka 2007. Uraczyli mnie w pracy tym zwariowanym pakietem biurowym i z uwagi na to, iz nie moge inftalowac w komputerze innego oprogramowania- chcialbym przeniesc cala ksiazke adresowa (wraz z utworzonymi grupami odbiorcow!!) oraz jeden z folderow, w ktorym zapisywalem okreslone wiadomosci do wlasnie Outlooka 2007. Chyba zle zrobilem, ze uaktualnialem im do najnowszej wersji bo...o ile dobrze pamietam- nie bylo kiedys kreatora transferu danych tylko mozna bylo wybrac do czego eksportowac dane. Co z adresami- moga byc jedynie weksportowane do CSV? Wiem- mozna przekonwertowac maile do formatu EML i nastepnie do Outlooka ale wszystkie programy,ktore mam sa platne (placic 'na jeden raz'? ;-])- 'IM to EML Converter'- wyskakuje blad, nie konwertuje moze z najnowszej wersji, 'IM Backup Pro 2.3'- swietnie dziala ale platny,'ABC AMber IM Converter 4.01'- znow platny. Nie szukam jakis witamin bo to nigdy nie przynosi nic dobrego. Uzywam takze wersji bezplatnej IM. Prosze o pomoc.

Wątki pokrewne:

Administrator Avatar Marek
    Data rejestracji
    4-07-2005
    Podziękowania
    0
    Podziękowano 21 razy w 21 postach
    Pozycje blogu
    6
    Programy i spolszczenia
    10
    Wysłane pliki
    53
    Siła reputacji
    10
    W Outlook Express kontakty można z powodzenie importować z pliku csv z menu Plik -> Importuj -> Inna książka adresowa. Następnie w otwartym oknie dialogowym odszukaj pozycji z csv.

Pliki csv można edytować w notatniku i dokonać w nim zmian metodą Zastąp - może być to konieczne w przypadku wystąpienia błędów w trakcie importu.

W Outlook 2007 powinno być podobnie. Nie mogę tego sprawdzić bo nie mam zainstalowanego tego programu.

Marek

Proszę nie przysyłać zapytań na PW lub mailem. Do tego służy forum.  

Błąd jest przywilejem filozofów,
    tylko głupcy nie mylą się nigdy.
    Sokrates

jacek998
    Niezarejestrowany
    No wlasnie Marku- jest inaczej niestety, nie mozna wybrac CSV ;-[. Pamietasz?- czy w starszych wersjach byla inna mozliwosc eksportowania danych z IM niz jedynie tylko przez kreatora? Cos mi tak swita w glowie choc zawsze- dzieki Twoim nieocenionym podpowiedziom- po prostu przerzucalem folder Identities- swietna sprawa przy reinstalacjach IM ale tu jest gips. Czy jest moze cos jeszcze do konwertowania na EML lub jak np. do Eudory?????

Data rejestracji
    4-07-2005
    Podziękowania
    0
    Pozycje blogu
    6
    Programy i spolszczenia
    10
    Wysłane pliki
    53
    Siła reputacji
    10
    Możesz z powodzeniem wg mojego opisu przenieść kontakty z Incredi do Outlook Express przy pomocy pliku csv. Gdy to już zrobisz nie będzie już problemu z przeniesieniem ich do Outlooka 2007. Jest to nioeco okrężna droga ale skuteczna. Innego rozwiązania nie ma.

Marek

Sokrates

jacek998
    Niezarejestrowany
    Tak zrbie bo inaczej nie pojdzie. Mozesz mo jeszcze powiedziec dlaczego program konwertujacy nie widzi plikow IMM, ktore moze zamienic na EML tylko IMH, z ktorymi nic nie mozna zrobic? Czyzby to kolejna modyfikacja IM w celu 'jedynych slusznych'- platynych programow i narzedzi do konwersji?

Data rejestracji
    4-07-2005
    Podziękowania
    0
    Pozycje blogu
    6
    Programy i spolszczenia
    10
    Wysłane pliki
    53
    Siła reputacji
    10
    Jakiego programu użyłeś?

Marek

Sokrates

jacek998
    Niezarejestrowany
    Marku...kiedys wlasciwie namowiles mnie na IM i calkowicie odmienil mi sie swiat 'mailowania'. Polecalem wszystkim ten program. Teraz tez uwazam go za b.intuicyjny i pozwalajacy na swietne wyrazanie uczuc,nastroju itp. Staje sie powoli infantylny dla ludzi w moim wieku ale przyzwyczailem sie i go nie zmieniam. Gdybym jeszcze potrafil skorzystac z rady jak edytowac przyklejany do maili link- coz,prostak komputerowy ze mnie ;-]. Jedna rzecz mnie tylko denerwuje...patrzac na IM z przestrzeni lat jak ewoluuje-to nieuchronne dazenie do calkowitego zamkniecia sie w sobie tego programu i zmuszenia uzytkownikow do kupowania polecanych produktow/narzedzi.Rozumiem-finanse sa najwazniejsze. Stad tez rozumiem dlaczego chyba ostatni program do bezplatnego konwertowania IMM do EML (moze sie myle?)- 'Incredimail to EML Converter' (tego uzywalem) nie radzi sobie z wersjami powstalymi od 2007 roku. Znalazlem zreszta tez wczoraj na stronie domowej programu informacje o tym. Co wiecej- IM tak modyfikuje od poczatku roku pliki IMM i IMH (nowe-jasne ikony), ze nawet powrot do jakiejs wersji z np. polowy 2006 r. nie pomaga (sprawdzilem wczoraj)- pomimo, ze rok temu przeprowadzalem juz podobna operacje tym programem...no, ale na starych wersjach IMM ;-[. Wiem,wiem-Polaczek nazeka na to, ze musi placic- niejeden powie ale te problemiki moga spowodowac, ze nie bedzie jednak przybywac w tak szybkim tempie swiadomych tego nowych uzytkownikow...a starzy- zostana- z przyzwyczajenia lub braku mozliwosci przerzucenia danych do innego programu (lub raczej- niecheci do placenia ;-]). Nie do pominiecia jest tez oczywiscie wspanialy support, ktory tworzycie tutaj. Wiele przydatnych podpowiedzi uzyskalem na tym forum.

Data rejestracji
    4-07-2005
    Podziękowania
    0
    Pozycje blogu
    6
    Programy i spolszczenia
    10
    Wysłane pliki
    53
    Siła reputacji
    10
    Dziękuję za wyrazy uznania. Faktycznie że na tym forum poruszono większość problemów jakie użytkownik spotyka się w tym programie. Postarałem się także aby każdy z nich miał także rozwiązanie. Sądzę że każdy uzytkownik IncrediMail może dzięki materiałom tutaj zgromadzonym ma możliwość szybkiego poznania jego możliwości i rozwiązania niemalże wszystkich problemów na jakie napotka w trakcie jego używania.

Przypuszczam że używałeś do konwersji programu IncrediConvert. Nie jest to program firmy IncrediMail - napisał go jeden z użytkowników tego programu pocztowego. Nie testowałem go od roku. Być może jest już nowsza wersja.
    Jeśli chodzi o format plików w IncrediMail to zgadza się że jest ciągle modyfikowany przez jego autorów. Pracują oni aktualnie nad kompatybilną z Vistą wersją IncrediMail i zmiany są nieuniknione. Należy po prostu iść do przodu i instalować na bieżąco wszystkie aktualizacje.

Jeśli chodzi o linki w stopce, to jest to cena jaką użytkownik płaci za korzystanie z darmowej wersji programu. Jest to reklama dołączana tylko do darmowych wersji programu. Nic nie jest na tym świecie za darmo.

Można ją zmodyfikować wg mojego opisu na tym forum, jednak taką modyfikację trzeba przeprowadzić po każdej aktualizacji programu. Trochę jest więc z tym zachodu.

Wersja komercyjna - Premium - kosztuje ok 90 zł. W tej cenie otrzymuje się licencję na dożywotnie używanie programu. Sam sobie musisz odpowiedzieć na pytanie, czy warto dokonać tego zakupu i pozbyć się reklam. Moim zdaniem jest to żaden wydatek dla osób które naprawdę lubią ten program. Cena ta jest raczej bardzo skromnym podziękowaniem jego autorom za trud jaki wkładają w jego rozwój.

Edytowane przez Marek
    Czas edycji: 23-07-2010 o 09:51 Powód: korekta
    Marek

Sokrates

jacek998
    Niezarejestrowany
    Wszystko to racja- nie problemem jest wersja wysylajaca linka, przyzwyczailem juz bank i znajomych ;-]. Problemem jest ta diabelna konwersja al i tak dziekuje. 'Inrediconvert' to nazwa programu,ktora jest na ikonie, po otwarciu samego programu nazwa jest dluzsza. Zdaje sie, ze jest tylko jedyna wersja tego malego programiku a autor zlikidowal strone domowa- jest jedynie info o niekompatybilnosc. Mozemy wiec zapomniec o tym programie. Dzieki

Data rejestracji
    4-07-2005
    Podziękowania
    0
    Pozycje blogu
    6
    Programy i spolszczenia
    10
    Wysłane pliki
    53
    Siła reputacji
    10
    Dzięki za info. W takim razie trzeba będzie znaleźć inny program do konwersji. Jeśli Ci coś wpadnie to daj znać.

Marek

Sokrates

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie jest 1 użytkownik(ów) przeglądający(ch) ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) i 1 gości)

Tagi w tym wątku

Bookmarks

Reguły pisania postów