Pozycje od 1 do 3 z 3

Wątek: Przeglądarki internetowe

 1. #1
  Izyda
  Niezarejestrowany

  Talking Przeglądarki internetowe

  Z czasopisma Tweaks.pl

  Microsoft wydał uaktualnioną wersję swojej przeglądarki oznaczonej numerem 7.0.5730.13. Największą zmianą jest usunięcie modułu WGA (Windows Genuine Advantage) - narzędzia sprawdzającego legalność systemu Windows. Oznacza to, że od tej pory można ją bez problemu zainstalować na pirackich wersjach systemu. Na dzień dzisiejszy aplikacja dostępna jest wyłącznie w j. angielskim. Polska wersja przeglądarki powinna pojawić się na przełomie października i listopada.

  Microsoft wydał uaktualnioną wersję swojej najnowszej przeglądarki oznaczonej numerem 7.0.5730.13. Największą zmianą jest usunięcie modułu WGA (Windows Genuine Advantage) - narzędzia sprawdzającego legalność systemu Windows. Oznacza to, że od tej pory można ją bez problemu zainstalować na pirackich wersjach systemu. Na dzień dzisiejszy aplikacja dostępna jest wyłącznie w j. angielskim. Polska wersja przeglądarki powinna pojawić się na przełomie października i listopada.

  Zastanawiające jest, dlaczego Microsoft tak postąpił, usuwając zabezpieczenie antypirackie ze swojego produktu... Prawdopodobną przyczyną takiej polityki jest chęć zwiększenia popularności swojej najnowszej przeglądarki. Większość użytkowników posiada pirackie wersje systemu Windows, a co za tym idzie, uniemożliwia to ekspansję IE7.

  Ciekawe, czy gigant z Redmond postąpi podobnie wobec innych swoich produktów lub całkowicie zmieni sposób działania WGA.

  Wątki pokrewne:
  Edytowane przez Marek
  Czas edycji: 25-07-2010 o 08:20

 2. #2
  Administrator Avatar Marek
  Data rejestracji
  4-07-2005
  Lokalizacja
  no man's land
  posty
  2 365
  Podziękowania
  0
  Podziękowano 21 razy w 21 postach
  Pozycje blogu
  6
  Programy i spolszczenia
  10
  Wysłane pliki
  53
  Siła reputacji
  10

  Bezpieczne logowanie w Firefox

  Bezpieczne logowanie w Firefox

  Wbudowany menedżer haseł w Firefoksie przechowuje na życzenie hasła dostępu do określonych serwisów internetowych. W razie potrzeby wpisuje je wówczas automatycznie, gdy użytkownik chce się zalogować w danej witrynie. Powinieneś jednak koniecznie ustawić hasło główne, korzystając z menu Narzędzia | Opcje | Bezpieczeństwo (pole wyboru Używaj hasła głównego). Za pomocą pewnego narzędzia możesz jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo logowania.  Edytowane przez Marek
  Czas edycji: 25-07-2010 o 08:20
  Marek


    Proszę nie przysyłać zapytań na PW lub mailem. Do tego służy forum.  


  Błąd jest przywilejem filozofów,
  tylko głupcy nie mylą się nigdy.
  Sokrates


 3. #3
  Administrator Avatar Marek
  Data rejestracji
  4-07-2005
  Lokalizacja
  no man's land
  posty
  2 365
  Podziękowania
  0
  Podziękowano 21 razy w 21 postach
  Pozycje blogu
  6
  Programy i spolszczenia
  10
  Wysłane pliki
  53
  Siła reputacji
  10

  Zaawansowana konfiguracja Firefox

  Zaawansowana konfiguracja Firefox


  Gdy otworzysz w Firefoksie okno dialogowe Opcje, stracisz - pracując w systemie Windows - możliwość dalszego przeglądania Internetu. Odzyskasz ją dopiero wtedy, gdy potwierdzisz dokonane ustawienia przyciskiem OK lub zaniechasz ich wprowadzenia przyciskiem Anuluj. Bywa to irytujące - szczególnie, gdy zechcesz poeksperymentować lub od razu wypróbować kilka zmian konfiguracyjnych.


  W środowisku Linux masz dostęp do głównego okna Firefoksa nawet wtedy, gdy jest otwarte okno opcji. Za to nie ma tu przycisku OK. Wszystkie ustawienia są przejmowane natychmiast - bez konieczności potwierdzania. Jak wynika z logiki, powinno więc brakować również przycisku Anuluj. Rzeczywiście - oba te przyciski zostały zastąpione jednym o nazwie Zamknij.

  Firefox zachowuje się inaczej w różnych systemach operacyjnych, aby spełniać obowiązujące w danym środowisku konwencje graficznego interfejsu użytkownika. Jest jednak ukryty parametr, którym możesz to zmienić niezależnie od systemu operacyjnego, z którego korzystasz. Wpisz w polu adresu przeglądarki polecenie about:config, po czym przeskocz do wiersza browser.preferences.instantApply. Jeśli w kolumnie Wartość widnieje wpis true, przeglądarka będzie zachowywała się jak w Linuksie (patrz wyżej), przejmując natychmiast wszystkie zmiany konfiguracji. Tymczasem wartość false oznacza stan domyślny z Windows, w którym dostęp do okna głównego jest możliwy dopiero po zaakceptowaniu lub odrzuceniu zmian.  By zmienić wartość pozycji kliknij na niej dwukrotnie

  Warto zapoznać się z innymi ustawieniami przeglądarki w tym oknie. Ich lista jest naprawdę bardzo imponująca.


  Marek


    Proszę nie przysyłać zapytań na PW lub mailem. Do tego służy forum.  


  Błąd jest przywilejem filozofów,
  tylko głupcy nie mylą się nigdy.
  Sokrates


Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie jest 1 użytkownik(ów) przeglądający(ch) ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) i 1 gości)

Tagi w tym wątku

Bookmarks

Reguły pisania postów

 • Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
 • Nie możesz pisać odpowiedzi
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •