Pozycje od 1 do 1 z 1

Wątek: Pendrive z technologią U3 smart drive

 1. #1
  Administrator Avatar Marek
  Data rejestracji
  4-07-2005
  Lokalizacja
  no man's land
  posty
  2 365
  Podziękowania
  0
  Podziękowano 21 razy w 21 postach
  Pozycje blogu
  6
  Programy i spolszczenia
  10
  Wysłane pliki
  53
  Siła reputacji
  10

  Pendrive z technologią U3 smart drive

  Pendrive z technologią U3 smart drive  Korzystasz z wielu komputerów? Może w domu masz ze trzy, w pracy dwa. Wielokrotnie stoisz przed faktem ciągłej konfiguracji tego, co już skonfigurowałeś. Tracisz czas? Stoisz przed dylematem, jak mieć przy sobie ulubione programy i swoje dokumenty, zachowując przy tym bezpieczeństwo w różnych miejscach?

  Jest wiele technologii umożliwiających nam rozwiązać powyższe problemy. Jednakże każda z nich niesie za sobą wady i zalety.

  Jedną z takich technologii jest U3 smart drive - firm: Sandisk i M-Systems.

  Na rynku dostępne są przenośne pamięci - pendrive, które są w nią wyposażone. Niestety nie wszystkie, gdyż ta technologia integruje sprzęt i oprogramowanie. Jest przeznaczona przede wszystkim dla osób korzystających z nowych systemów operacyjnych korporacji Microsoft.

  Jak to działa?

  Większość instalowanych lokalnie aplikacji pozostawia w katalogach systemowych (na twardym dysku) biblioteki, profile itd. Bardzo istotne są ścieżki dostępu (np. C:Program FilesOpenOffice). Przeniesienie ręczne folderu w inne miejsce na dysku często kończy się problemem z uruchomieniem aplikacji. W przypadku U3 wygląda to zupełnie inaczej. Celem jest specjalnie przygotowane oprogramowanie instalujące się na pendriva, z którego następnie jest uruchamiane. Wszystkie potrzebne pliki do uruchomienia aplikacji są wgrywane na pendriva, więc nie mamy problemu z uruchomieniem danego programu na drugim komputerze bez ponownej instalacji. Istotnym elementem są pliki konfiguracyjne, foldery tymczasowe i profile użytkownika danej aplikacji, które również pozostają na pamięci przenośnej. Nie ma też znaczenia, czy pendrive rozpoznany jest w systemie jako dysk g: czy h:. Ponadto pendriva można oczywiście zabezpieczyć hasłem przed osobami niepowołanymi, dzięki sprzętowemu modułowi szyfrowania.

  Wadą tej technologii jest przygotowanie specjalnego programu, co skutkuje tym, że nie są osiągalne wszystkie nasze ulubione aplikacje. Często są one dostępne w innych językach np. w angielskim.

  Jednak na stronie producenta technologii U3 dostępna jest wystarczająca ilość programów internetowych, biurowych i innych, pozwalających wykorzystywać je mobilnie. Często też niezależni producenci oprogramowania umieszczają je na swoich stronach np. Total Commander. Dostępne są również aplikacje zabezpieczające np. programy antywirusowe, czy też programy usuwające spyware, malware, trojany i keyloggery. Dzięki takim programom możemy przeskanować „obcy” komputer, zachowując większe bezpieczeństwo w dalszym jego użytkowaniu.

  Warto więc rozważyć zakup pendriva z technologią U3, którego wielkość będzie zależała od ilości i pojemności naszych aplikacji i danych. Pamiętajmy jednak o jeszcze jednym ważnym kryterium zakupu jakiegokolwiek pendriva, który określa prędkość zapisu i odczytu.

  Wątki pokrewne:
  Edytowane przez Marek
  Czas edycji: 24-07-2010 o 18:01
  Marek


    Proszę nie przysyłać zapytań na PW lub mailem. Do tego służy forum.  


  Błąd jest przywilejem filozofów,
  tylko głupcy nie mylą się nigdy.
  Sokrates


Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie jest 1 użytkownik(ów) przeglądający(ch) ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) i 1 gości)

Tagi w tym wątku

Bookmarks

Reguły pisania postów

 • Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
 • Nie możesz pisać odpowiedzi
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •