Jak legalnie pobrać Windows 7 Beta

Na początku maja Microsoft udostępnił wszystkim zainteresowanym Windows 7 RC za darmo. Systemu można używać do czerwca 2010 roku. Dodajmy, że jest to prawie ostateczna wersja systemu, w pełni użyteczna. Podczas całego procesu zalecamy korzystanie z przeglądarki Internet Explorer 7 ponieważ aktywacja menadżera pobierania obrazu ISO nie powiodła się przy użyciu Mozilli Firefox... o tym w końcowej części tego artykułu. Pierwszym etapem pozyskania Windows 7 jest wybór rodzaju i języka instalacji. Do wybór są wersje 32 i 64-bitowe. W celu pobrania odpowiedniej kompilacji należy przejść na stronę Download the Windows 7 Beta. Na dole strony dostępne jest pole wyboru:


Wybieramy odpowiednią wersję (w naszym przypadku 32-bitowa anglojęzyczna) i klikamy w przycisk "Go". Kolejny etap to logowanie się przy pomocy Windows Live ID. Standardowo po podaniu danych logowania należy wybrać opcję "Sign in". Jeżeli jednak nie posiadasz konta należy je założyć za pomocą opcji "Sign in now". Proces rejestracji jest w języku polskim zatem nie powinien stanowić problemu. Po założeniu konta należy powrócić na stronę logowania.


Kolejny etap to rejestracja danych osobowych - należy wpisać imię i nazwisko, kraj, adres e-mail oraz wypełnić pozostałe pola.


Jeżeli formularz został wypełniony poprawnie nastąpi przeniesienie na stronę gdzie zostanie wyświetlony klucz produktu.


To już prawie koniec - teraz należy zapisać w bezpiecznym miejscu klucz produktu (Product key) ponieważ będzie on niezbędny przy instalacji systemu. Poniżej widoczny jest przycisk "Download Now" który umożliwia pobranie obrazu ISO z Windows 7. Po kliknięciu na ten przycisk aktywowany zostanie menadżer pobierania (Download Manager). Przeglądarka zapyta czy zainstalować i uruchomić skrypt menadżera - należy oczywiście wyrazić na to zgodę.


Pobrany obraz ISO wystarczy teraz nagrać na nośnik DVD i można przystąpić do instalacji Windows 7.

Wątki pokrewne: